Americký softwarový gigant Microsoft Corp. dnes oficiálně spustí svůj nový a vylepšený internetový vyhledávač, který nazval Live Search. Jedná se o další krok v konkurenčním boji s Yahoo Inc. a Google Inc.
Live Search byl zatím dostupný jen v testovací verzi a je nástupcem vyhledávače MSN Search. Ten je v užívanosti ve Spojených státech třetím nejoblíbenějším za vyhledávači Yahoo a Google, vyplývá z posledního průzkumu agentury Nielsen/Net Ratings.
Nový vyhledávač Microsoftu je součástí plánu, kdy softwarový gigant nabídne řadu bezplatných internetových služeb pod značkou Live.
Podnik na dnešek plánuje i spuštění lokálního vyhledávače Live Local Search ve Spojených státech a Británii. Ten ukazuje fotografie z určitých míst země na základě vyhledávaných adres či zajímavých míst a byl také zatím dostupný jen v testovací verzi.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist