Podle amerického Automobile Magazine je autem roku 2007 Volkswagen GTI, sportovní verze Golfu. Na tomto voze se redaktoři publikace shodli jednomyslně proto, že kombinuje výkon a cenovou dostupnost. Vůz disponuje čtyřválcovým motorem s výkonem 200 koňských sil. Jeho dvoudveřová verze se tak dostane na rychlost 100 km/h za 6,6 sekundy.
Automobil stojí od 23.000 dolarů, tedy od 480.000 korun, a je vybaven úsporným palivovým systémem, díky kterému na dálnicích spotřebovává asi 7,5 litru na 100 kilometrů. Designem roku označil Automobile Magazine britský vůz Aston Martin V8 Vantage z americké skupiny Ford.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist