reklama
reklama
11. 2. 2008 | poslední aktualizace: 11. 2. 2008  09:46

Spamy omezily Telefóniku

reklama

Poštovní servery operátora Telefónica O2 byly v poslední době napadeny spamem, který výrazně omezil možnosti odesílání pošty. Zákazníci společnosti tak mají problém s posíláním e-mailových zpráv přes operátorskou bránu iol.cz

"Nefunguje nám odchozí pošta, jejímž poskytovatelem je právě O2. Nemůžeme tak dostatečně rychle reagovat na objednávky zákazníků a někdy až jednodenní zpoždění nám v podnikání zrovna dvakrát nepomáhá," říká obchodní zástupce designového studia Vasa Interier Václav Goubej. Tomu také vadí, že operátor na případné komplikace své zákazníky neupozornil.

"Proč taková firma nepošle alespoň omluvný e-mail? Docela by nás zajímalo, jak O2 bude kompenzovat svou neschopnost vůči svým zákazníkům nebo nás tak vědomě poškozuje. Omluva v tomto případě asi stačit nebude, protože lze těžko vyčíslit ušlý zisk, o který jsme těmito prodlevami přišli," dodává Goubej.

"Zákazníky jsme průběžně informovali o vzniklé situaci, nejen hláškou na bezplatné infolince, prostřednictvím dopisů, ale informaci jsme zveřejnili i na našich internetových stránkách," brání se mluvčí operátora Martin Žabka. Podle oficiálního vyjádření operátora lze o kompenzaci písemně žádat na reklamačním oddělení.

Za všechno může spam

Zástupci operátora označují za viníka komplikací při odesílání pošty nečekaně velké množství nevyžádaných e-mailů.

"Minulé úterý došlo k extrémnímu nárůstu spamu a virů, které byly odesílány ze zahraničí na náhodné e-mailové adresy v Česku, tedy i do schránek našich zákazníků," vysvětluje Žabka. Podle něj se tak přetížil jeden z e-mailových serverů. Ihned po identifikaci útoku naši technici začali tuto situaci řešit a v současné době by měl být stav už stabilizován," říká mluvčí operátora Martin Žabka. Sám Žabka se také jménem společnosti omlouvá všem zákazníkům za případné způsobené problémy.

Problémy už od podzimu

Uživatelé však v internetových diskusích na problém s odchozí poštou upozorňují už delší dobu. "Během posledního týdne se však situace vyhrotila, když se některé e-maily i ztratily. Každopádně tato situace trvá minimálně od loňského podzimu," říká odborník na počítačovou bezpečnost Roman Všetečka. "Vina je ale i na straně společnosti, protože její servery nebyly na podobný útok, o něž v internetovém světě nebývá nouze, připraveny," dodává Všetečka.

"Začínáme posilovat servery, a zákazníci by tak měli během února a března pocítit výrazné zrychlení e-mailové komunikace," dodává Žabka. Současně s tím se operátor chce zaměřit na lepší ochranu proti virům a spamu.

Autoři: Jan Beránek
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Pan Goubej není soudný (pepe)
Mít na freemailu firemní email, je holé šílenství. V případě pana...
Jak někdo může (teplý kafe)
používat pro firemní poštu *@iol.cz ? To nepochopím. Copak je...
Spamy omezily Telefóniku (astray)
Tak proč si Goubeji nenastavíš jiný odchozí SMTP server? Email...
Karkulka šla s poštou k babičce (stan)
Karkulka šla s poštou k babičce, která byla chronicky nemocná...
Re: Spamy omezily Telefóniku (r3)
proč? aby nebyla konkurence? prostě jen odejdou lidi, kterým konkrétně...
Zobrazit diskusi

Nový občanský zákoník

Postavení společníků veřejné obchodní společnosti a komanditní společnosti

Největší změna soukromého práva za 20 let.
Co se změní pro vás?

Vstupte do speciálu iHNED.cz
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Ukrajinská vlajka na checkpointu nedaleko hranic s Krymem
Eliška Nová
Rozhovor
"Rusko využívá organizovaný zločin na Ukrajině ve své strategii v...
VIDEO
Billboardy, ilustrační foto
Eliška Nová
Reklamní společnosti tvrdí, že kvůli pražským stavebním předpisům budou...
reklama
reklama
reklama